Филипче: Ова се хероите кои ги изработуваат тестовите за коронавирус

Ова се моите колеги од Институтот за јавно здравје, авторизираната лабораторија во која се изработуваат тестовите за коронавирус. Ова се хероите кои деноноќно се на своите работни места. Тие се таму, а вие седете дома. Да го спречиме ширењето на вирусот и да им помогнеме полесно да го надминат овој исклучително тежок период, напиша на Фејсбук министерот за здравство, Венко Филипче.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.