Филипче објасни кога и каде треба да се носат заштитните маски

Во гостувањето во емисијата „Детектор“, министерот за здравство Венко Филипче објасни во кои ситуации треба да се носи заштитната маска и дека нема потреба таа да се носи и на улица.

Гостување детектор

На отворено кога нема луѓе во близина маска не се препорачува. Да ги почитуваме советите за одржување на дистанцата, за миење и дезинфекција на рацете, бидејќи не знаеме кој човек е во период на инкубација.

Gepostet von Венко Филипче am Sonntag, 22. März 2020

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.