Филипче и Заева им подарија новогодишни пакетчиња на децата хоспитализирани на Клиниката за детски болести


Министерот за здравство Венко Филипче и сопругата на Премиерот Заев, Зорица денеска ја посетија Клиниката за детски болести каде на болните дечиња им подарија новогодишни пакетчиња.

-Со новогодишните пакетчиња, подарок од г-ѓа Заева, посакавме добро здравје и безгрижно детство. На дечињата им посакувам што побргу да оздрават и да си заминат дома, и да уживаат во новогодишните празници, се вели во статусот објавен на официјалната страница на Министерот на Фејсбук

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.