Евтин напиток што прави чуда

Топи сало, за четири дена до 10 сантиметри го намалува струкот

937

Едноставни евтини намирници се потребни за овој чудесен напиток.

Напитокот го осмислила Синтија Сас, нутриционистка која тврди дека после 4 дена конзумација може да се ослободите од дури 3 килограми и да симнете 10 сантиметри околу струкот.

Потребно ви е: свеж ѓумбир, свежи листови нане, една краставица, еден лимон и 8,5 чаши вода, користете филтрирана, чаша од 250 милилитри.

Измијте го лимонот, пресечете го на половина и извадете ги семките. Секоја половина лимон засечете ја и ставете ја во сад со вода (8,5 чаши). Лимонот не се лупи и не се цеди. Краставицата излупете ја и исецкајте ја на кругови и додадете ја во водата. Земете 8 до 12 листови свежо нане измијте го и додадете го.

Излупете го ѓумбирот од средна величина, исецкајте го и додадете го во водата со останатите состојки. Измешајте ги состојките, поклопете и ставете во фрижидер да преноќи. Кога сте жени пијте го овој напиток. Барем четири дена подготвувајте го секој ден и резултатите ќе бидат воодушевувачки.

Погледнете во видеото:

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.