Есента е идеално годишно време за секс!

Есента е годишно време со многу бои и овошје, но и секс. Истражувањата покажуваат дека есента е идеално време за секс. Како што се објаснува во ова време нивото на машките и женските хормони расте.

1.Сеуште немора да облекувате дебели чорапи кои, рака на срце, никому не му се секси.

2.Полека станува ладно, но сеуште не се уклучува греењето, па сексот може да биде совршена активност за да се загреете.

3.Жешкиот алкохолен пијалок од јаболки е одличен афродизијак, напијте се!

4.Во есенската облека сите изгледаат сексипилно бидејќи евентуалните недостатоци се скриени.

5. Повозбудливо е кога се соблекуваат повеќе парчиња облека.

6.Есента е подобра од летото бидејќи конечно нема да ви биде толку топло.

7.Порано паѓа мрак, што значи дека побрзо може „да се фрлите на акција“.

8.Есента е вовед во сезоната на славење, а токму тогаш качуваме неколку килограми повеќе. Делувајте превентивно…сексот е идеален начин за согорување калории.

9.Во есента почнуваат разни спортски сезони, што значи многу победи, но и…славенички секс.

10.Ако изгуби вашиот тим, сексот ќе ви биде одлична утеха.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.