Едноставен домашен рецепт за губење на брчките – Пробајте!

Направете домашен крем против брчки кој ќе ви го смени ликот. Рецептот е едноставен и чудесен:

Потребни состојки:

1 жолчка

2 лажици бадемово масло (или маслиново)

½ лажица мед

2 лажички вазелин (медицински)

Начин на подготовка:

Вазелинот го растопувате на пареа. Кога ќе се растопи целосно, го тргате од огнот и додајте ги останатите состојки. Мешајте додека да се изедначи смесата. Кремот го ставате во соодветен сад и чувајте го во фрижидер.

Овој домашен крем е идеален за нега на кожата бидејќи ја хидрира, го изедначува тенот, ги намалува длабоките брчки и го забавува стареењето, а одговара на сите типови кожа. Првите резултати се забележуваат по само 7 дена редовно користење.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.