Едно лице починато и 10 нови случаи на Ковид-19 во земјава

70

Во последните 24 часа се направени 2.960 тестирање, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 5

• Тетово – 4

• Битола – 1

Регистриран е еден починат пациент од Струмица (64г).

Регистрирани се 5 оздравени пациенти од:

• Скопје – 3

• Крива Паланка

• Берово – по 1

Досега во земјата се направени вкупно 903.125 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.770, бројката на оздравени пациенти е 150.123, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 160

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.