Две состојки за разградување на маснотиите

Потребни ви се само суви смокви и јаболков оцет.

Лекот направете го навечер, а земајте го рано наутро на празен стомак. Земете 3 суви смокви и со чепкалка за заби добро избоцкајте ги од сите страни, а потоа смоквите ставете ги во стаклен сад во кој претходно сте ставиле јаболков оцет.

Смоквите треба да бидат во оцетот цела ноќ и рано наутро ќе треба да ги изедете. Јаболковиот оцет што ви останал искористете го за да направите смокви за наредниот ден. Чистењето на маснотиите на овој начин трае 14 дена

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.