Дознајте дали ви недостасува витамин Ц!

Овој витамин е од витална важност за нашиот имунитет, за здравјето на коските, а без него телото не може да ги прифати железото и одредени протеини.

Знаци дека ви недостасува витамин Ц:

1. Константно чувство на замор и исцрпеност.

2. Промени во расположението проследени со лутина и нервоза без причина.

3. Пад на имунитетот поради кој телото не може да се бори против вирусите и бактериите кои предизвикуваат инфекции и алергии.

4. Крвавење од непцата и промена на бојата на забите.

5. Појава на модринки без одредена причина.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.