Домашно белеење на забите за 2 минути

Без оглед дали имате природно потемен пигмент или жолтилото сте го стекнале со прекумерна употреба на кафе, вино и слични производи, овој трик за избелување со сигурност ќе ви помогне.

Она што ви е потребно е малку сок од лимон и сода бикарбона. Измешајте ги овие состојки и нанесете ги со памучно крпче на забите. Оставете да одстои и исплакнете.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.