Домашен природен лек за спас од бронхитис

Доколку патите од бронхитис, пушач сте или често кашлате, овој домашен лек за чистење на белите дробови може да го направите дома.

Две банани изгмечете ги додека не добиете кашеста смеса. Добиената смеса ставете ја во 400 милилитри зовриена вода, измешајте, поклопите и тргнете ја од оган. Оставете сирупот да отстои половина час, а потоа додадете две лажици мед.

Сирупот пред конзумирање процедете го. Од напитокот пијте 4 пати дневно по 100 милилитри додека тегобите не престанат.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.