Директорката на кумановската болница Снежана Захариева е позитивна на Ковид-19

Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус.

Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Напоменува дека не носела маска само дома, но дека имунитетот попуштил после 5 месеци борба со коронавирусот. Куманово беше едно од најпогодените подрачја во изминатите месеци.

Како за добро утро,позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2.Без маска само дома,5 месеци работа-дома,но имунитетот…

Gepostet von Snezana Zaharieva am Donnerstag, 2. Juli 2020

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.