Девет совети за превенција од рак на дојка!

1.Секој ден јадете карфиол, брокули, кељ, зелка – тие имаат моќни антиканцерогени карактеристики.
2. Консумирајте боровинки, јагоди, рибизли, бидејќи се антиоксиданти. Тие го присилуваат ракот на самоубиство.
3. Додадете куркума во јадењето или соковите.
4. Јадете грозје, тој е одличен антиоксидант и добар за метаболизмот.
5. Печурки – не постои доказ дека се лек за ракот или дека го спречуваат, но тие се богати со витамини.
6. Употребувајте обични сапуни.
7. Јадете органска храна.
8. Редовно чистете го домот.
9. Збогатете го домот со билки. Тие одлично ги апсорбираат отровите.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.