Денот на „Св. Кирил и Методиј“ – 24 Мај, неработен за сите граѓани

22

Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“   24 Мај 2022 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани во Република Северна Македонија им го честитаат празникот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.