Дали знаете дека мразот може да ги ублажи подочниците

150

Доколку често имате проблем со потемнети подочници или отечени капаци на очите обидете се да го решите проблемот со мраз.

Едноставно ставете неколку коцки мраз во меко платно и потоа држете ги 3-4 секунди под очите. Постапката повторете ја неколкупати.

Уште поефикасно решение е наместо со вода мразот да го подготвите со зелен чај.

Исто така, се препорачува конзумирање на поголема количина на вода во текот на денот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.