Да бидеме хумани и да донираме да и овозможиме на Љубица да има безгрижно детство

208

4 годишната Љубица боледува од телектаза (карцином) на белите дробови и за тоа треба да и биде изваден лобус, пишува Сител.

Првично е лекувана на Детската клиника, но семејството решава лекувањето да се продолжи во приватна болница.

Семејството Живковиќ нема никакви парични примања, биле одбиени за социјална помош, а одговор за туѓа нега се уште чекаат. Мајката Оливера болката од загуба на дете ја почуствувала со загубата на три деца.

На семејството Живковиќ им се потребни 6795 евра за да може нивната ќерка да се лекува.

Да бидеме хумани и да донираме да и овозможиме на Љубица да има безгрижно детство.

Телефонски број за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-177

Сметка за донација: 300001000026580

Комерцијална банка

Целна дознака: Донација за Љубица Живковиќ

Апел за помош на 4-годишната Љубица

Апел за помош на 4-годишната Љубица

Gepostet von Сител ТВ am Donnerstag, 3. September 2020

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.