Бремената Авганистанка која вчера пристигна во Скопје роди здраво машко бебе

31

Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје се породи Авганистанката која вчера пристигна во Скопје а беше во доцната 39-та недела од бременоста.

Таа родила здраво машко дете тешко 3 килограми и 200 грама и заедно со новороденчето се во добра здравствена состојба.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.