Близначиња се првите родени бебиња во 2020 година

На Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје, точно во една минута по полноќ се роди првото бебе оваа година, девојче. Само две минути подоцна на свет дојде и нејзиното братче.

-Утрово, на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје, се родија првите бебиња, две близначиња во 2020 година. Првото е женско, родено во 00:01, а второто е машко и е родено во 00:03 часот. Да се живи и здрави! На родителите им посакуваме убава, среќна и бериќетна година, информира Министерството за здравство.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.