Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица

25

Актуелните мерки за патување во Грција, односно задолжителен документ за Ковид-19 и пополнет PLF формулар, продолжени се за уште една седмица, до 19 август, согласно новата министерска .

Македонија и понатаму е на листата трети земји за кои не важи забраната за влез во Грција, отворени се сите копнени гранични премини, а за патување во Грција потребен е сертификат за вакцинација или негативен ПЦР/ рапид тест или потврда за прележан вирус, заедно со пополнет PLF формулар.

За прекршување на законските мерки и обврски, предвидени се парични казни од 500 до 5.000 евра.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.