Ако сакате витка линија за само седум дена, пробајте ја оваа комбинација

Рецепт од само три состојки предизвика глобално лудило.
Подгответе го, пијте го три пати дневно и уверете се самите!
Состојки: зелен чај, цимет и ловоров лист.
Подготовка: Сварете 800 ml вода, тргнете ја, додајте 1 лажица цимет, 3 ловорови листа и рамна голема лажица зелен чај. Поклопете го и оставете го 15 минути да одстои а потоа само процедете го.
Примена: Кога е во прашање метаболзимот, важно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е веднаш по будењето.
Испијте една шолја од овој чај на празен стомак. Втората можете веднаш по доручекот, а третата вечерта, непосредно пред да си легнете.
Со три шолји од овој чај дневно значително ќе ослабете, највеќе на критичните делови на телото како стомакот, бутовите и задникот, а првите резултати се видливи само по 7 дена.
Не се преопрачува на трудници и доилки!

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.