2 лица починати и 10 нови случаи на Ковид-19 во земјава

74
Во последните 24 часа се направени 2.473 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 7
• Прилеп , Тетово и Струга – по 1.
Пријавени се две починати лица од: Гостивар (67г) и Тетово (62г).
Регистрирани сe 16 оздравени пациенти од:
• Тетово – 10
• Скопје и Гостивар – по 2
• Прилеп и Штип – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 955.617 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.086 бројката на оздравени пациенти е 150.295, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 300

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.